parallax background

Seria WKEkologiczne urządzenia do kontroli i usuwania chwastów

DiBO już od 2014 roku buduje odchwaszczarki z niezwykle przyjaznym dla środowiska rozwiązaniem do usuwania chwastów w oparciu o technologię wrzącej wody. Wszystkie nasze odchwaszczarki (będące również profesjonalnymi myjkami ciśnieniowymi) są wyposażone w innowacyjny system DiBO TC (Temperature Control).


Czytaj więcej ➦


System DiBO TC (Temperature Control) zapewnia, że ​​temperatura robocza wody, która dociera na powierzchnie, do chwastów i ich korzeni, posiada stałą wysokość 99° C. Takie parametry zapewniają jedyne skuteczne rozwiązania ich niszczenia. W przypadku wachań temperatury, inne urządzenia są nieskiteczne. Wyższa temperatura tworzy parę i nie dociera do powierzchni. Niższa stygnie przed kontaktem z powierzchnią i nie działa efektywnie. System automatycznie dostosowuje natężenie przepływu wody, aby zagwarantować stałą temperaturę pracy.

Wyparzanie chwastów to najlepsze rozwiązanie!

Dzisiaj metoda wrządcej wody okazała się najbezpieczniejszym i najlepszym rozwiązaniem do zwalczania chwastów bez stosowania szkodliwych herbicydów m.in. glifosatu. Technologia wrzącej wody opiera się na metodzie termicznej, polegającej na przekazywaniu dużej energii cieplnej do rośliny.

Opryskiwanie chwastów wodą o temperaturze dokładnie 99° C nie tylko zabija nadziemną część rośliny, ale także jej korzenie i nasiona rośliny. Ponieważ roślina dostaje sygnał o braku możliwość korzystnych warunków, zaprzestaje kwitnienia, owocowania i rozprzestrzeniania się, działa to także zapobiegawczo, kontrolując chwasty, które są dłużej powstrzymywane od wzrostu.

A co najważniejsze! Nasze maszyny do zwalczania chwastów działają również jako profesjonalne, flagowe myjki wysokociśnieniowe. Dostępne w różnych wersjach.

Zalety:

  • Minimalny wpływ na środowisko: badania wykazały, że wrząca woda jest najskuteczniejszą alternatywą dla pestycydów
  • Najwyższa skuteczność: wystarczą trzy zabiegi w roku (w zależności od rodzaju chwastów i warunków pogodowych podczas aplikacji)
  • Zabija prawie wszystkie rodzaje chwastów
  • Do użytku na każdej powierzchni
  • Idealnie nadaje się do dezynfekcji powierzchni (działanie potwierdzone badaniami)