parallax background

O firmie:DiBO to Belgijska firma z siedzibą w Arendonk, założona przez Christ'a van den Borne'a ponad 45 lat temu. Aktualnie zatrudniamy ponad 140 osób, a hala produkcyjna ma powierzchnię ponad 7000m2, co czyni nas jednym z największych producentów myjek ciśnieniowych w Europie. Posiadamy własny dział Badań i Rozwoju, którego głównym założeniem jest to, by być zawsze o krok przed konkurencją z nowymi produktami i innowacyjnymi pomysłami. O jakości świadczy fakt, że nasze myjki ciśnieniowe oraz urządzenia na przyczepie są obecnie sprzedawane na całym świecie. Nasza historia jest świadectwem prężnej pracy i nieustępliwości twórców DiBO w walce o pozycję czołowego producenta myjek wysokociśnieniowych w Europie.

 • 1970

  Christ van den Borne zakłada firmę DiBO z siedzibą w Valkenswaard (Holandia). Jego głównym celem jest sprzedaż myjek ciśnieniowych i wysokociśnieniowych.
 • 1980

  firma Dibo, z rozwiniętą już siedzibą w Arendonk na prowincji Belgii wprowadza na rynek swoje pierwsze wysokociśnieniowe myjki ciepłowodne.
 • 1989 – 2004

  w przeciągu 15 lat firma DiBO rozwija sieć filii i centrów serwisowych funkcjonujących w ponad ośmiu miastach krajów Beneluksu.
 • 1999 – 2000

  w tym okresie Grupa DiBO może pochwalić się osiągnięciem ponad 10 000m2 swoich przestrzeni firmowych, zatrudnieniem 140 pracowników, z których 40 zajmuje się produkcją a 80 odpowiada za administrację, sprzedaż oraz serwis. Dział eksportu rozszerza zakres swojej działalności na kraje Afryki, Azji i Australii.
 • 2008

  firma DiBO wypuszcza na rynek swoje dwa rewolucyjne produkty – zimnowodną myjkę wysokociśnieniową ECN, oraz nową gorącowodną myjkę wysokociśnieniową IBH. Ich zaletą obok ergonomicznego designu jest wykorzystanie najnowszej technologii i wykorzystanie materiałów najwyższej jakości. Nowe myjki wysokociśnieniowe posiadają od tej pory nowy DiBO GreenBoiler, a co za tym idzie:
  - są oszczędniejsze w zużyciu paliwa
  - są bardziej ekologiczne
  - generują niższe koszty zużycia
  - są wysoko wydajne (>92%)
  - spalają mniej dwutlenku węgla

  Jest to pierwszy krok w stronę tworzenia najbardziej ekologicznych maszyn czyszczących na rynku.
 • 2010 – 2011

  motto firmy brzmi „CLEAN GREEN”, wybierając zielone maszyny firmy DiBO klienci mają pewność, że ich produkty dbają o dobrą kondycję środowiska. W tym samym roku firma wypuszcza nową myjkę ciepłowodną JMB-H WWC w postaci przyczepy z wbudowanym sprzętem umożliwiającym odzyskiwanie zużytej wody – ekologia przede wszystkim!
 • 2013

  fabryka DiBO znajdująca się już od jakiegoś czasu w Arendonk rozrasta się o 1000 m2 hali produkcyjnej potrzebnej do produkcji maszyn.
  Pod koniec roku przestrzeń hal osiągnie wielkość 7000m2 wykorzystywanych przez nowoczesne maszyny tworzące myjki DiBO.
 • 2014 - 2016

  DiBO może pochwalić się sukcesem zmniejszenia ilości w emisji spalin w myjkach wysokociśnieniowych w przyczepach, oraz wprowadzeniem nowatorskiego rozwiązania w systemie START/STOP.

Nieustępliwość w poszukiwaniu coraz to nowszych rozwiązań w tworzeniu ekologicznych i wydajnych maszyn czyszczących, utrzymuje pozycję firmy jako jednej z najsilniejszych marek wśród europejskich producentów myjek ciśnieniowych.

KONTAKT +48 790 557 321 kontakt@promur.pl