1970
Christ van den Borne zakłada firmę DiBO z siedzibą w Valkenswaard (Holandia). Jego głównym celem jest sprzedaż myjek ciśnieniowych i wysokociśnieniowych.
1980
firma Dibo, z rozwiniętą już siedzibą w Arendonk na prowincji Belgii wprowadza na rynek swoje pierwsze wysokociśnieniowe myjki ciepłowodne.
1989 – 2004
w przeciągu 15 lat firma DiBO rozwija sieć filii i centrów serwisowych funkcjonujących w ponad ośmiu miastach krajów Beneluksu.
1999 – 2000
w tym okresie Grupa DiBO może pochwalić się osiągnięciem ponad 10 000m2 swoich przestrzeni firmowych, zatrudnieniem 140 pracowników, z których 40 zajmuje się produkcją a 80 odpowiada za administrację, sprzedaż oraz serwis. Dział eksportu rozszerza zakres swojej działalności na kraje Afryki, Azji i Australii.
2008
firma DiBO wypuszcza na rynek swoje dwa rewolucyjne produkty – zimnowodną myjkę wysokociśnieniową ECN, oraz nową gorącowodną myjkę wysokociśnieniową IBH. Ich zaletą obok ergonomicznego designu jest wykorzystanie najnowszej technologii i wykorzystanie materiałów najwyższej jakości. Nowe myjki wysokociśnieniowe posiadają od tej pory nowy DiBO GreenBoiler, a co za tym idzie:
- są oszczędniejsze w zużyciu paliwa
- są bardziej ekologiczne
- generują niższe koszty zużycia
- są wysoko wydajne (>92%)
- spalają mniej dwutlenku węgla
Jest to pierwszy krok w stronę tworzenia najbardziej ekologicznych maszyn czyszczących na rynku.
2010 – 2011
motto firmy brzmi „CLEAN GREEN”, wybierając zielone maszyny firmy DiBO klienci mają pewność, że ich produkty dbają o dobrą kondycję środowiska. W tym samym roku firma wypuszcza nową myjkę ciepłowodną JMB-H WWC w postaci przyczepy z wbudowanym sprzętem umożliwiającym odzyskiwanie zużytej wody – ekologia przede wszystkim!
2013
fabryka DiBO znajdująca się już od jakiegoś czasu w Arendonk rozrasta się o 1000 m2 hali produkcyjnej potrzebnej do produkcji maszyn.
Pod koniec roku przestrzeń hal osiągnie wielkość 7000m2 wykorzystywanych przez nowoczesne maszyny tworzące myjki DiBO.
2014 - 2016
DiBO może pochwalić się sukcesem zmniejszenia ilości w emisji spalin w myjkach wysokociśnieniowych w przyczepach, oraz wprowadzeniem nowatorskiego rozwiązania w systemie START/STOP.